2024. április 18.
Demeter Bence bronzérmes lett a kecskeméti öttusa világkupa-versenyen

A vasárnapi férfi döntőben a hazai versenyzők közül Regős Gergely 11., Demeter Gergely 20., Horváth Norbert 32., Szép Balázs 36. lett. Szombaton a női versenyben Kovács Sarolta 5., Alekszejev Tamara 7., Földházi Zsófia pedig 15. lett.

Demeter - aki a vk-sorozat előző, Los Angeles-i versenyén másodikként végzett - a 200 méteres úszásban a huszadik időt érte el, majd vívásban 20 győzelemmel és 15 vereséggel holtversenyben kilencedik lett, a lovaspályán pedig hibátlanul ment végig, így a lövészetekkel megszakított futás előtt az ötödik helyen állt, hét másodpercre a dobogótól. A kombinált számban a második lövészettől egy bolyban haladt, miközben az élen nagy előnnyel futott a későbbi győztes dél-koreai Dzsun Vung Tae. Hasonló volt a helyzet egy körrel később is, majd a negyedik lövősorozatnál megelőzte Demetert a tizenhatodikként rajtolt francia Jean-Baptiste Mourcia. A bronzéremért később vele csatázott és nagy hajrával, minimális különbséggel megelőzte őt. A kombinált számban a legjobb teljesítményt a francia nyújtotta, aki Demeterével azonos pontszámmal zárt a negyedik helyen.

„A vívásom és az úszásom gyengébben sikerült, mint amit vártam magamtól, így két szám után nem hittem volna, hogy dobogóra állhatok a végén - értékelt az MTI-nek. - A jó eredményhez nagyon kellett a hibátlan lovaglás és a nagy hajrá is, amire egyébként már korábban is képes voltam többször. Összességében elégedett vagyok.”

A tavaly világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Kasza Róbert nem tudta befejezni a pénteki selejtezőt, mert hasmenéssel versenyzett és a kombinált szám rajtja előtt már hányingere is volt. Hiányzott a döntős mezőnyből a válogatott másik alapembere, az olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Marosi Ádám is, aki csak egy hete kezdte újra az edzéseket azután, hogy a hazai bajnokságon két hete megsérült.

Eredmények:

Férfi döntő:

1. Dzsung Vung Tae (dél-koreai) 1437 pont

2. Ilja Palazkov (fehérorosz) 1426

3. Demeter Bence 1423 (úszás: 2:07.16 perc/296 pont, vívás: 20 győzelem/15 vereség/220 pont, lovaglás: 300 pont, lövészet-futás: 11:33 perc/607)

...11. Regős Gergely 1396 (2:08.68/293, 17/18/204, 286, 11:27/613)

...20. Demeter Gergely 1377 (2:08.78/293, 20/15/220, 286, 12:02/578)

...32. Horváth Norbert 1328 (2:02.82/305, 11/24/167, 293, 12:17/563)

...36. Szép Balázs 1301 (2:05.98/299, 9/26/155, 247, 11:40/600)

Szombaton a női versenyben Kovács Sarolta ötödik, Alekszejev Tamara hetedik, Földházi Zsófia pedig 15. lett. A vk hétfőn a vegyes váltóval zárul.

Az idei első világkupa-versenyen, március elején Kairóban Alekszejev ezüstérmet szerzett. A sorozat március végén Los Angelesben folytatódott, ahol Demeter Bence ezüst-, Szép Balázs és Alekszejev bronzérmet nyert. A nemzetközi mezőny a kecskeméti verseny után, május végén Szófiában találkozik. A döntőt júniusban, Asztanában tartják majd. Az Európa-bajnokságot július közepén Székesfehérváron, az év fő versenyét, a világbajnokságot pedig szeptemberben, Mexikóvárosban rendezik meg.

Megosztás

Magyar felvonulás az osztrák síterepen

Hello Sport

• 2024.03.19

30. alkalommal rendezték meg a Dockyard Havas Szezonzárót az ausztriai Kreischbergen. A jubileum és március 15. apropóján egy közös ünnepi lecsúszást is tartottak, amin több száz magyar csúszott le együtt az emlékező menetben.

Pécsett fut az antarktiszi ultramaraton győztese

Sport

• 2023.03.4

Az antarktiszi ultramaraton győztes Lubics Szilvia beteg gyerekek segítésére buzdít a Pécs-Harkány futóversenyen való részvételével. Az ultrafutó főtámogatójával, a CHERRISK csapatával újabb jótékonysági kampányt indít, ezúttal egy regionális szervezetet, a Nevetnikék Alapítványt támogatják futással és ’cserkókkal’.